ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ПЕРША ПРОДЮСЕРКА УКРАЇНСЬКОЇ МУЗИКИ.

Оновлено: 4 трав. 2021

А чи знаєте ви, що Леся Українка була першою продюсерскою української музики та звукозапису?Чому перша українська продюсерка?

Тому, що в 1908 році вперше в нашій історії вона організувала цілеспрямовано процес звукозапису пісень для створення архівної колекції музики народних дум у виконанні тогочасних кобзарів.


Власноруч оформляла і описувала всі записані фонвалики з піснями для архіву та прослуховування! Також і сама з чоловіком здійснювали звукозаписи народних пісень! (Хоч головною для Лесі ціллю було зробити з фонозаписів нотні та текстові друки кобзарських дум).


Ну і перша грантодавиця українського аудіального продукту.

А ще, Леся Українка є першою грантодавицею на підтримку та реалізацію аудіального мистецького продукту, цієї ж першої колекції звукозапису української музики у 1908 році.


Завжди є першопрохідці.

Тому, сьогодні анонсуємо старт унікального проєкту, який реалізується за підтримки УКФ, інституції, що стала однією з перших, яка вагомо підтримує грантами сектор української культури в останні роки.


Отож, ми творимо перший аудіофільм за часу незалежності України на тексти Святого Письма українською мовою сучасного перекладу 2020 року. Це якісно новий підхід до реалізації аудіального продукту - аудіофільму з новітніми імерсивними технологіями 3D Sound Design.


Online кастинг акторів та акторок для аудіофільму: "Біблія - Книга Життя" з 1 по 15 березня 2021

  • Понад 100 голосів українських акторів та волонтерів, ветеранів АТО, людей з особливими потребами, українців різних конфесій та національностей;

  • Унікальна музика зі звуками давніх інструментів та сучасна музична драма створена українським композитором;

  • Занурення в звуковий ландшафт України, який буде полотном звукової панорами аудіофільму з технологією Binaural та Ambisonic Audio.

  • Новітня аудіопостановка бестселера всіх часів створена в Україні в 2021 році.


Ми творимо унікальний мистецький продукт історичного значення, який стане точкою відліку в аудіальному секторі української культури та буде показувати професійність, оригінальність, інноваційність свого часу, як приклад для майбутніх поколінь творців в Україні.


Це перший етап проекту в якому у вересні 2021 року будуть представлені: Книга Буття, Євангелія від Івана та Діяння апостолі - 10-ть годин аудіофільму.


Головні партнери проєкту: Галицьке Музичне Товариство, Український Католицький Університет, Українське Біблійне Товариство.

Команда проєкту: продюсер Володимир Ольшанський, композитор Артем Бемба, композитор Іван Остапович, звукорежисер Роман Бліхарський та інші.


Читати в оригіналі драму Лесі Українки "Руфін і Прісцілла" про ранніх християн римської імперії. 2021 14-ти томник

420 переглядів0 коментарів